Rize’ye Fener karşısında bir puan yetiyor

Sezona Ersun Yanal’ı takımın başına getirerek büyük umutlar ile giren Fenerbahçe ne yazık ki umduğunu bulamadığı gibi puan tablosunda da geçen sezona göre daha kötü bir noktada ligi bitirecek. Taraftarın sabrının iyice sınandığı günlerde Fenerbahçe son maçta evinde Rizespor’u konuk edecek. Rizespor özellikle son haftalarda aldığı puanlar ile düşme hattından çıksa da durumunu garantilemek için en az bir puana ihtiyacı var. Fenerbahçe’nin fazla iddiası kalmadığı için bu skor kolay gibi görünse de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alınacak para nedeniyle her takım galibiyet istiyor. Son dönemde oynanan futbola bakılınca Rizesporun deplasmanda galibiyet ihtimali daha yüksek.

  • Fenerbahçe’de Vedat Muriç’in yokluğu büyük bir eksiklik olacak. Gol yollarında sıkıntı yaşayan sarı lacivertliler, lige başladıkları kadronun bir kısmını kaybetti. Eksikler ile birlikte oyun planı iyice zora girecektir. Bu maçta Fenerbahçe’nin bir iddiası da kalmadığı için genç oyuncuları görmek mümkün.
  • Son dönemde oldukça iyi bir futbol oynayan Rizespor bu hafta da maça asılacak ve beraberlikten önce galibiyeti düşünecektir. Şayet Malatyaspor ya da Kayserispor maçındaki gibi oynarsa yeşil mavilerin galibiyeti almasının önünde fazla bir engel yok. Fenerbahçe’nin stoper sorunu düşünülünce Rizespor en azından iki gol bulabilir.
  • Sarı lacivertliler için sezonun son maçında Rizespor’u yenmenin maddi getirisi dışında bir anlamı olmayacaktır. Taraftarlar sezon boyunca oynanan futbol ve alınan sonuçlar nedeniyle başkana artık eskisi kadar destek vermiyor. Fenerbahçe ikinci devrede bir gol bulabilir ancak daha fazlası mevcut kadro ile zor görünüyor.
  • Bahis severler açısından Rizespor’un galibiyeti iyi bir oran veriyor. Ayrıca Karadeniz ekibinin son golü atacağı da düşünülmeli. Maçın sonucu büyük bir aksilik olmadığı sürece 1-2 olur. Garantiyi seveler ise beraberlik ihtimalini de düşünmeli. Ne var ki Fenerbahçe’nin eski halinden pek eser yok.

Fenerbahçe ile Rizespor arasındaki maçta esas oyun orta sahada geçecektir. Sarı lacivertliler Gustavo’yu orta alana çekebilse büyük bir artı elde eder. Fakat, stoper eksikliği ve bu oyuncunun stoperde görevlendirilmesi planları bozuyor. Rizespor baskılı oynayacağı karşılaşmada rakibini yenebilecek durumda.