Galatasaray artık galibiyeti hatırlamak istiyor

Lige verilen 3 aylık aranın ardından bir türlü istediği sonuçları alamayan, son 8 maçında galibiyet yüzü göremeyen ve 3 maçtır üst üste mağlup olan Galatasaray artık taraftarının yüzünü güldürmek istiyor. Beşiktaş’ın 4 puan gerisine düşen sarı kırmızılılar bu hafta Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki maçta siyah beyazlıların puan kaybetmesini bekleyecek. Şayet hem kendisi üç puan alır hem de Beşiktaş puan kaybederse Avrupa umudu yüksek olacak ancak Beşiktaş’ın galibiyetinde sarı kırmızılılar gelecek sezon Avrupa’yı unutmalı. Göztepe ise bu sezonu garantilediği için maçın onlar için çok da bir anlamı yok.

  • Galatasaray’ın şu an en büyük sorunları gol atamamak ve defansın güven vermemesi. Muslera’nın sakatlığı sonrası defanstaki boşluk daha da gözle görünür oldu. Göztepe her ne kadar golcü bir takım gibi görünmese de rakip kaleleri pek boş geçmiyor.
  • Koronavirüs sonrası takımların özellikle yayıncı kuruluştan para alamaması, seyircisiz maç oynaması maddi gelirlerde yüksek düşüşlere neden oldu. Bu sebeple iddiası olmadığı halde alınacak her galibiyet federasyondan gelecek sıcak para demek. Bu sebeple Göztepe yine de maça asılacaktır.
  • Şayet Fatih Terim elindeki kadro ile takımının orta alandaki üstünlüğünü 90 dakika boyunca korumayı sağlayamazsa işi zor. Göztepe gibi ara ara hızlı atak yapan takımlar Galatasaray kalesinde büyük tehlike yaratıyor. Bu hafta da ilk devrede bir gol atma ihtimalleri yüksek.
  • Göztepe ilk devreyi 0 – 1 önde kaparsa işi daha kolaylaşır. Ne var ki Galatasaray ilk golü atarsa bu sefer skoru korumak için mücadele edecektir. Yine de Galatasaray artık ikinci yarıda oyun çevirme gücü olmadığı unutulmamalı ve canlı bahis oynayacaklar ikinci devrede bunu aklında tutmalı.
  • Maçın ilk devresinde Galatasaray’ın en az bir golünü görürüz. Ne var ki ikinci devre kalesini gole kapatması çok zor. Her halükarda son gol Göztepe’den gelir. Maçın sonunda ise 1-1 beraberlik şu an için en olası sonuç gözüküyor.

İstediği futboldan uzaklaşan, elindeki iyi oyuncuları kaybeden ve bu sezon kaybedeceği tek puan ile Avrupa umudunu da unutacak olan Galatasaray ne kadar uğraşsa da eski haline dönemiyor. Göztepe karşısında ilk devre iyi oynasalar da seyircilerinin de eksikliği ile ikinci yarıda oyundan düşeceklerdir.