Galatasaray Antalya’da Avrupa vizesi peşinde

Antalyaspor ilk devrenin sonunda takımın başına Tamer Tuna’yı getirdikten sonra adeta küllerinden yeniden doğdu. 16 maçta 2 mağlubiyet ve 6 beraberlik alan takım 8 mücadeleyi galip bitirdi. Son dönemde özellikle güçlü rakiplerinden puan alan kırmızı beyazlılar bu hafta evlerinde Galatasaray’ı da mağlup ederek sezonu kapatmak istiyor. Göztepe galibiyeti öncesi 8 maç galibiyet yüzü göremeyen Galatasaray ise Avrupa vizesi için Antalya’yı yenmek zorunda. Sarı kırmızılıların bu hafta puan kaybetmesi halinde takipçisi Alanyaspor’un onları geçme ihtimali bulunuyor. Zorlu geçmesi beklenen maçta ev sahibi ekip az farkla favori.

  • Antalyaspor’un oynadığı futbolun en belirgin yanı sağlam defans yapması ve kalesini gole kapatması. Sonrasında ise attığı tek golle üç puan alması. Bu hafta da önceliği defansa verecektir. Galatasaray’ın son haftalardaki gol atmadaki sorunları düşünülünce maçı gol yemeden bitirme ihtimali de var.
  • Galatasaray kadro konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Ayrıca kaledeki Okan’ın da büyük bir güven verdiği söylenemez. Geçen hafta ligde iddiası kalmamış Göztepe karşısında 3 gol atmış olmalarına karşın bu takımdaki sorunların düzeldiği anlamına gelmiyor. Fatih Terim ve öğrencileri bu hafta da zor zamanlar geçirecek gibi.
  • Yekta Kurtuluş’un kırmızı kart cezalısı olması Antalyaspor adına büyük bir eksiklik. Ev sahibi takımın oynadığı maçlara bakılınca bu hafta da ilk devreyi golsüz beraberliğe, ikinci yarıyı ise atacağı bir golle galibiyete dönük oynayacağı anlaşılacaktır. Mevcut şartlarda bunu başarma ihtimali oldukça yüksek. Hatta kalesi ve defansı zor durumdaki Galatasaray karşısında ilk devreyi bile galip bitirebilir ancak bu pek ihtimal dahilinde görülmüyor.
  • Sarı kırmızılılar için oldukça önemli olan maçta ilk dakikadan itibaren gol aranacaktır. Ne var ki kaledeki ve defanstaki sorunlar nedeniyle takımı öne yıkmak zor olacaktır. Maçın ilk devresinin 0 – 0 bitmesi sürpriz olmaz. Galatasaray ikinci devrede oyun hakimiyetini eline alamazsa sahadan mağlup ayrılması kaçınılmaz. Tabii bu noktada yaşanabilecek hakem hatalarını da unutmamak gerek.

Sezonun kapanış haftasındaki en heyecanlı maçlardan biri olacak olan Antalyaspor – Galatasaray maçında güzel bir futbol seyri pek beklememek lazım. Antalyaspor hem prestij hem de komşusu Alanyaspor’un Avrupa vizesi alması için mücadele ederken Galatasaray kötü giden bir sezonu en azından Avrupa Ligi bileti ile sonlandırmak istiyor. Maçın skoru 1 – 0 gibi görünüyor.