FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2023

Futbolun sadece erkeklere özgü bir spor olmadığının en büyük kanıtı olan FIFA Kadınlar Dünya Kupası her seferinde büyük heyecana sahne oluyor. Milyonlarca kişiyi ekran başına bağlamayı başaran FIFA Kadınlar Dünya Kupası bu yıl da yazın futbola en çok hasret kaldığımız günleri futbol heyecanıyla doldurmayı başaracak gibi duruyor. İşte turnuva hakkında bilmeniz gereken her şey:

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası 10 Temmuz 20 Ağustos tarihleri arasında Yeni Zelanda ve Avustralya’da oynanacak. Daha önceki turnuvaların aksine bu turnuvada 28 takım yerine 32 takım yer alacak.

2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’na hızlı bakış

Kadın futbolunda da erkeklerdeki Dünya Kupası gibi uluslararası bir organizasyonun düzenlenmesi fikrinin ortaya atılmasının üzerinden aslında çok süre geçmedi. 1991 yılında ilki oynanan FIFA Kadınlar Dünya Kupası, bu yıldan sonra her dört yılda bir kesintisiz düzenlendi. 2015’te yapılan değişiklikle, katılımcı sayısı 16’dan 24’e yükseltilerek hem kupanın daha kapsayıcı olması hem de heyecan dozunun ve maç sayısının daha da artması sağlandı.

Turnuva ilk olarak eleme safhasıyla başlıyor. Altı FIFA bölgesinde oynanan elemeler sonucunda 23 takım belirlenirken, FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın o yılki ev sahibi otomatik olarak katılım hakkı elde ediyor. Grup aşaması dörderli altı grupta tek maçlı lig sistemi ile oynanıyor. Grup maçları sonucunda gruplarını ilk ikide bitiren 12 takım ve en iyi 4 üçüncü olmak üzere 16 takım bir üst tura çıkıyor. Bundan sonra son 16, Çeyrek Final, Yarı Final ve Final karşılaşmaları tek maç üzerinden oynanıyor ve FIFA Kadınlar Dünya Kupası şampiyonu belli oluyor.

Bu yıl Fransa’da düzenlenecek olan 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası 7 Haziran’da başlayacak ve bir ay sürecek olan karşılaşmaların ardından 7 Temmuz’da oynanacak final maçıyla heyecan son bulacak.

Yeni 1200 TL Bonus fırsatı ile kazanın!

Para Yatırma bonusları ve size özel yüksek hoşgeldin bonusu ile YOUWIN kazandırıyor!

Turnuvanın en başarılı takımları ve favorileri

Göreceli olarak kısa bir geçmişe sahip olan ve daha önce sadece 7 kere düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın geçmiş şampiyonlarına ve en başarılı takımlarına baktığımızda, zirvede 3 şampiyonluğu bulunan ve aynı zamanda son şampiyon olan ABD’nin bulunduğunu görüyoruz. ABD’nin ardından iki şampiyonluğu bulunan Almanya ve birer şampiyonlukları bulunan Japonya ve Norveç geliyor.

Turnuvanın gelmiş geçmiş en başarılı takımı ABD, 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın da en büyük favorisi. ABD’nin 4. Şampiyonluğuna ulaşmasına büyük şans verilirken, favoriler arasında kupanın ev sahibi olan Fransa ve yine turnuva tarihin en başarılı takımları arasında yer alan Almanya ön plana çıkıyor. Uluslararası otoriteler tarafından sürpriz yapma olasılığı en yüksek olan takımlar arasında ise İngiltere, Japonya ve Hollanda gösteriliyor.

Her zaman olduğu gibi milyonları ekran başına bağlayacak olan 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda ABD’nin bir zafere daha mı imza atacağını yoksa başka bir takımın mı kupayı eve götüreceğini kestirmek güç. Ancak turnuvanın büyük bir heyecana sahne olacağı ve yaz aylarımızı renklendireceği kesin!

Bahis Siteleri 2022

5000TL’ye kadar İlk Para Yatırma Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1000TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin Bonusu

250 TL’ye kadar Bonus

777 TL Hoşgeldin Bonusu

555 TL Hoşgeldin Bonusu

500 TL Hoşgeldin Bonusu